E enjte, avancon i nxehti, temperaturat në rritje Gjirokaster, gusht 2019

E enjte, avancon i nxehti, temperaturat në rritje

07:33, 22/08/2019

22 gusht 2019  i nxehti do të avancojë më tej, duke mbajtur mot me diell në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vazhdojnë  me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   17/35°C Zonat e  ulëta    18/39°CZonat  bregdetare  21/35°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco