Një yll shqiptar përfaqëson zyrtarisht Universitetin e Groningenit Sabina Gjocaj

Një yll shqiptar përfaqëson zyrtarisht Universitetin e Groningenit

07:56, 19/08/2019

 

Studentja Sabina Gjocaj, shqiptare nga Kosova është zgjedhur zyrtarisht Ambasadore e Universitetit të Groningenit, njerit prej 100 universiteteve më të mira të botës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka thënë se ndihet e privilegjuar që është është zgjedhur në mesin e studentëve për ta pëfaqësuar dhe promovuar Universitetin e Groningenit.

Postimi i plotë:

"Sot, Rektori i Universitetit te Groningenit, prof. dr. Elmer Sterken ndau personalisht certifikatat ne nje ceremoni formale ku moren pjese dhjetera profesore dhe studente.

Ndihem e privilegjuar qe jam zgjedhur ne mesin e studenteve per te perfaqesuar dhe promovuar nderkombetarisht kete universitet, i cili ben pjese ne top 100 universitetet me te mira ne bote."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco