Lajm i mirë për të rraskapiturit nga vapa: Afrohen masat ajrore të freskëta, priten shira Vermosh, gusht 2019

Lajm i mirë për të rraskapiturit nga vapa: Afrohen masat ajrore të freskëta, priten shira

07:29, 14/08/2019

14 gusht 2019: Gradualisht do të kemi ndryshim të motit, do të afrohen masa ajri më të freskëta të cilat do të sjellin vranësira dhe rreshje shiu në veri gjatë pjesës se dytë të ditës.

 Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 ballë me lartësi vale 1,0–1,5  metër në det të hapur

Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   18/32°C 

Zonat e  ulëta    21/37°C

Zonat  bregdetare  21/33°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco