Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Lajme të mira nga moti

Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Lajme të mira nga moti

23:31, 13/08/2019

Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si dhe lokale të dobëta në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark) në orët e mesditës dhe pasdites.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 30 °C

në vendet e ulëta: 22/ 33 °C

në vendet malore: 18 / 32 °C.

ERA

Nesër (e mërkurë, dt.14) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco