Diell përvëlues në të gjithë vendin, sërish temperatura 42°C në zonat e ulëta Bradoshnicë, Tropojë! Gusht 2019

Diell përvëlues në të gjithë vendin, sërish temperatura 42°C në zonat e ulëta

07:32, 13/08/2019
13 gusht 2019{ Moti  do të mbetet e njëjta situatë meteorologjike. Moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 ballë me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten shumë të larta.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   22/38°C 

Zonat e  ulëta    26/42°C

Zonat  bregdetare  24/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco