Bëni kujdes! Ja çfarë rezervon moti për nesër dhe qarqet më të rrezikuara

Bëni kujdes! Ja çfarë rezervon moti për nesër dhe qarqet më të rrezikuara

23:25, 12/08/2019

Fillimi i kësaj jave shënoi temperatura shumë të larta në të gjithë territorin e vendit, të cilat do të vazhdojnë edhe nesër me termometrin që pritet të shënojë 40 gradë celcius.

Megjithatë nga e mërkura e më pas pritet një ulje e temperaturave.

Parashikimi për ditën e nesërme, e martë 13 gusht 2019, sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e martë, dt.13) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 23/ 40 °C

në vendet malore: 18 / 35 °C.

ERA

Nesër (e martë, dt.13) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë vendin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco