I nxehti përvëlues/ Ja qyteti në Shqipëri që theu sot 'rekordin'

I nxehti përvëlues/ Ja qyteti në Shqipëri që theu sot 'rekordin'

19:20, 12/08/2019

I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme.

Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius.

Kështu, vlera më e lartë e arritur në vend gjatë kësaj të hëne është shënuar në qytetin e Kuçovës me plot 42°C.

Kjo e dhënë është regjistruar nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, që shpërndan dhe një fotografi në “Facebook”, që tregon momentin kur termometri shënon 42°C.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco