VIDEO/ Një anije pirate dhe 'Jack Sparrow' zbarkojnë në Sazan e Karaburun

VIDEO/ Një anije pirate dhe 'Jack Sparrow' zbarkojnë në Sazan e Karaburun

08:24, 12/08/2019
Qyteti i Vlorës gjatë këtij sezoni turistik është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për vizitorët vendas dhe të huaj. 

Në portin e Vlorës gjatë këtyre muajve të nxehtë të verës, japin shërbimin e tyre dhe anijet turistike, të cilat nisen çdo ditë drejt ishullit të Sazanit dhe gadishullit të Karaburunit.

Një prej këtyre anijeve të veçanta turistike është “Liburnia”. Dallohet nga të tjerat, pasi të jep përshtypjen e një anije të vërtetë piratësh. Kuadrin e plotë të saj e plotëson Aleksandri, pirati i kësaj anijeje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco