Temperatura në ulje, shi e shtrëngata në disa zona/ Ja ç’rezervon moti për nesër

Temperatura në ulje, shi e shtrëngata në disa zona/ Ja ç’rezervon moti për nesër

23:21, 03/08/2019

E dielë, 4 gusht 2019, sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër  (e diel, dt.04), në disa qarqe priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara të tyre reshjet mund të jenë në formën e shtrëngatës, më të mundshme në qarqet e veriut, veçanërisht në zonat malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 26 °C.

ERA

Nesër (e diel, dt.04) era do të vazhdojë të fryjë mesatare deri e fortë (veçanërisht gjatë pasditeve).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco