Moti për sot/ Ky është parashikimi për të premten

Moti për sot/ Ky është parashikimi për të premten

08:33, 02/08/2019

Temperaturat e larta do të mbizotërojnë në vend gjatë ditës së sotme.

Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë sot në të gjithë territorin e Shqipërisë gjatë pjesës së parë të ditës.

Ndërsa pasditja vijon me kthjellime për ultësirën perëndimore, por në zonat malore herë pas-here do të ketë kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco