Temperatura konstante dhe reshje në dy qarqe/ Ja ç'rezervon moti për nesër

Temperatura konstante dhe reshje në dy qarqe/ Ja ç'rezervon moti për nesër

23:34, 01/08/2019

E premte, 2 gusht 2019, sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e premte, dt.02), priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër dhe Kukës.

Në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

në vendet malore: 16 / 32 °C.

ERA

Nesër (e premte, dt.02) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco