Gati për plazh nesër?/ Njihuni me parashikimin e motit

Gati për plazh nesër?/ Njihuni me parashikimin e motit

23:33, 20/07/2019

Parashikimi i motit, e dielë 21 Korrik 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër  (e diel, dt.21), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore) mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale), më e mundshme gjatë pasdites së sotme.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 21 / 33 °C

në vendet malore: 17 / 29 °C

ERA

Nesër (e diel, dt.21) era pritet të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco