Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti

Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti

23:43, 19/07/2019

Parashikimi i motit, e shtunë 20 qershor 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt.20), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore) mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale). më e mundshme gjatë pasdites së sotme në Jug-Lindje.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

në vendet malore: 16 / 29 °C

ERA

Nesër (e shtunë, dt.20) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco