Del dielli, nis rritja e temperaturave Parku i Thethit, Shkodër

Del dielli, nis rritja e temperaturave

07:02, 17/07/2019
17 korrik 2019, moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në relievet malore. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8- 10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 34 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me ritje.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   14/30°C 

Zonat e  ulëta  16/34°C

Zonat  bregdetare18/32°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco