VIDEO/ Rikthehen sapunët shqiptarë, të prodhuar nga argjila

VIDEO/ Rikthehen sapunët shqiptarë, të prodhuar nga argjila

11:12, 16/07/2019

Për shumë dekada shqiptarët kanë përdorur sapunë të bërë nga huma, që është një lloj argjile, për pastrimin e flokëve dhe trupit. Vitin e kaluar, një grua nga Prishtina ka filluar të prodhojë sapunë të tillë organikë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco