FOTO/ Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

FOTO/ Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

13:41, 14/07/2019

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në kufirin mes tre shteteve Shqipëri-Greqi dhe Maqedonia e Veriut.

Pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme prej 4.8 ballësh, sot ka rënë një tjetër tërmet edhe më i fuqishëm.

Rreth orës 12:50 të mesditës toka është lëkundur në Kozan.

Sipas të dhënave të Agjencisë Europiane të Tërmeteve lëkundjet kanë qenë të masës 5.1 ballë të shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë në Greqi, Shqipëri e Maqedoni.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco