Moti për sot/ Lajme të këqija, ja ç’ndodh gjatë paradites

Moti për sot/ Lajme të këqija, ja ç’ndodh gjatë paradites

08:11, 14/07/2019

Edhe dita e sotme nuk do të jetë ideale për të shkuar në plazh.

Pas ditëve të nxehta të fillim korrikut, mesi i muajit ka rezervuar temperatura të ulëta.

Edhe reshjet e shiut gjatë ditës së sotme do të jenë të pranishme në të gjithë Shqipërinë.

Ditën e sotme priten reshje të dobëta dhe mesatare në të gjithë qarqet.

Gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe), më të mundshme gjatë paradites së sotme.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 25 °C

në vendet e ulëta: 19 / 26 °C

në vendet malore: 14 / 21 °C

Ditën e sotme era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe në disa qarqe (kryesisht bregdetare dhe jugore) pritet të fryjë deri e fortë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco