Vijon ulja e temperaturave dhe... / Ja çfarë rezervon moti për nesër

Vijon ulja e temperaturave dhe... / Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:30, 11/07/2019

RESHJET

Nesër (e premte dt.12) priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe).

Kjo mundësi është shumë më e ulët sesa dje.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 13 / 24 °C

ERA

Nesër (e premte dt.12) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco