Çfarë rezervon moti për nesër/ Ja parashikimi i IGJEUM

Çfarë rezervon moti për nesër/ Ja parashikimi i IGJEUM

23:37, 03/07/2019

Parashikim i i motit, e enjte 4 korrik 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër (e enjte dt.04) priten reshje lokale të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Por, në zona të kufizuara të qarqeve, gjatë pasditeve reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

 Nesër (e enjte dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 34 °C

në vendet e ulëta: 22 / 37 °C

në vendet malore: 17 / 31 °C

ERA

Nesër (e enjte dt.04) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco