Sa do të shënojë termometri nesër? Ja parashikimi i IGJEUM

Sa do të shënojë termometri nesër? Ja parashikimi i IGJEUM

23:36, 02/07/2019

Parashikimi i motit sipas IGJEUM, e mërkurë 3 korrik 2019

RESHJET

Nesër (e mërkurë dt.03) priten reshje lokale të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Por, në zona të kufizuara të qarqeve, gjatë pasditeve reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në terrenet malore (dhe ato pranë tyre), më të mundshme nesër pasdite.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë dt.03) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 33 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

në vendet malore: 20 / 34 °C

ERA

Nesër (e mërkurë dt.03) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco