E enjte, temperatura arrin në 40°C sot në zonat e ulëta Parku Kombëtar i Butrintit, qershor 2019

E enjte, temperatura arrin në 40°C sot në zonat e ulëta

07:22, 27/06/2019
27 Qershor 2019 -  Moti do të jetë  i kthjellët dhe vranësira të pakta në  zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje (NE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   19/33°C 

Zonat e  ulëta  23/40°C

Zonat  bregdetare 23/36°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco