E mërkurë, temperatura shkon deri në 36°C Kolonia e çafkave, Karavasta. Qershor 2019

E mërkurë, temperatura shkon deri në 36°C

07:18, 26/06/2019
26 Qershor 2019 moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore  dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut në  zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Verilindje (NE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   18/28°C 

Zonat e  ulëta  22/36°C

Zonat  bregdetare 23/34°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco