Kujdes! Ja çfarë rezervon moti për nesër

Kujdes! Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:36, 25/06/2019
A+ Aa A-

RESHJET

Nesër (e mërkurë dt.26), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot pasdite.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 22 / 38 °C

në vendet malore: 15 / 27 °C

ERA

Nesër (e mërkurë dt.26) era pritet të forcohet, për të arritur deri e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco