E shtunë, afrohen gradualisht masat e nxehta afrikane Funar, Elbasan

E shtunë, afrohen gradualisht masat e nxehta afrikane

07:24, 22/06/2019

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore  të nxehta nga kontinenti  Afrikan  të cilat do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë  rritje të temperaturave.

22 qershor 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/31°C 

Zonat e  ulëta  22/37°C

Zonat  bregdetare 23/35°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco