E shtunë, i nxehti afrikan do të avancojë më tej

E shtunë, i nxehti afrikan do të avancojë më tej

07:21, 15/06/2019

15 qershor 2019: I nxehti afrikan do të avancojë më tej. Temperaturat do të jenë shumë të larta. 

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   18/35°C 

Zonat e  ulëta  22/40°C

Zonat  bregdetare 22/37°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco