E premte me vranësira, priten edhe shira në disa zona Kroni i Micanve, Theth. Qershor 2019

E premte me vranësira, priten edhe shira në disa zona

07:17, 14/06/2019

14 qershor:  moti do të jetë i paqëndrueshëm vranësira mesatare deri të dendura të cilat në mesditë do të shoqërohen me rreshje shiu në  zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2  me lartësi vale 0,3  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/28°C 

Zonat e ulëta           19/29°C

Zonat bregdetare    20/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco