E enjte, temperaturat vazhdojnë në rritje Pukë, qershor 2019

E enjte, temperaturat vazhdojnë në rritje

07:15, 13/06/2019
13 qershor 2019:  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirave të pakta në zonat malore . Era do të  jetë me drejtim  Perëndim (W) me shpejtësi  6-7m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë vijojnë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   17/37°C 

Zonat e  ulëta  20/38°C

Zonat  bregdetare 21/36°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollar

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco