Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ky është parashikimi i IGJEUM

Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ky është parashikimi i IGJEUM

23:26, 12/06/2019

RESHJET

Nesër (e enjte dt.13) në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në gjysmën Lindore të vendit gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 32 °C

ERA

Nesër (e enjte dt.13) era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco