Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ja parashikimi...

Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ja parashikimi...

23:38, 10/06/2019

RESHJET

Nesër  (e martë dt.11), priten reshje të dobëta në qarqet Korçë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më e mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot dhe nesër në mesditë.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 13 / 27 °C

ERA

Nesër (e martë dt.11) era do të fryjë e lehtë deri mesatare

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco