Mot me diell, pritet ndonjë shi në zonat malore Tiranë, qershor 2019

Mot me diell, pritet ndonjë shi në zonat malore

07:28, 09/06/2019
9 qershor 2019:  moti do të jetë me diell dhe  prani të vranësirave në orët e mesditës ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara në relievet malorë. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/33°C 

Zonat e  ulëta  18/38°C

Zonat  bregdetare 19/37°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco