Njihuni me motin e të shtunës dhe të dielës

Njihuni me motin e të shtunës dhe të dielës

23:43, 07/06/2019

Moti në fundjavë do të vazhdojë të jetë me temperatura të larta.

Shira nuk pritet të ketë.

Temperaturat për në fundjavë do të jenë të larta.

Më poshtë keni parashikimin e motit për të shtunën dhe të dielën:

Në fundjavë do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Vranësira do të jenë të pakta përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Ajo që vlen për tu theksuar është rritja e temperaturave në të dyja vlerat.

Më konkretisht temperaturat parashikohen

Dita e shtunë:

zonat malore 15°C deri në 33°C

zonat e ulëta 17°C deri në 34°C

zonat bregdetare 19°C deri në 33°C

Dita e diel:

zonat malore 18°C deri në 30°C

zonat e ulëta 19°C deri në 36°C

zonat bregdetare 22°C deri në 34°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco