Nëna e 3 fëmijëve: Pa drita e pa ujë, ditëlindjen e djalit e festuam me bukë e sheqer

Nëna e 3 fëmijëve: Pa drita e pa ujë, ditëlindjen e djalit e festuam me bukë e sheqer

20:05, 07/06/2019

Luzia Rrokaj, nëna e tre fëmijëve, ka rrëfyer për mikrofonin e Syri TV kaluarin e saj të vuajtjeve.

Bashkë me fëmijët e saj ajo jeton prej një viti e gjysmë pa energji elektrike, ndërsa tregon se ditëlindjen e djalit e festoi vetëm me bukë dhe sheqer.

Ajo rrëfen edhe se, ish bashkëshorti i saj sillej shumë keq në familje, ku sipas saj dhuna ishte gjithmonë e pranishme, si fizike ashtu edhe psikologjike.

“I dukej vetja shumë i pushtetshëm”, rrëfen nëna mes lotëve.

Më tej ajo rrëfen se si e festoi ditëlindjen e djalit të saj, ndërsa shton se si kryeministri Rama ashtu edhe kryebashkiaku Veliaj nuk i japin përgjigjur apeleve të saj për ndihmë.

Intervista e plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Adnan Bera 20/07/2019 20:32

Si mund ti ndihmojë Luiza Rrokajt ? Me shkruani ne inbox fb me emrin Adnan Bera dhe jam i gatshem ti dergoj ndihma nga Norvegjia

Edlira Athanas Joseph18/06/2019 01:34

Si mund ta ndihmojme Luiza Rrokaj...

Shto koment

Denonco