Shiu vazhdon/ Ja kur më në fund do të dalë dielli

Shiu vazhdon/ Ja kur më në fund do të dalë dielli

12:42, 03/06/2019

Megjithëse zyrtarisht në stinën e verës, qershori duket si një zgjatim i majit, që u karakterizua nga shira dhe mot i paqëndrueshëm.

E hëna vjen mbetet kryesisht me vranësira e shira, ndërsa me pak shi sjell e marta.

Pikërisht të martën besimtarët myslimane finalizojnë muajin e Ramazanit me festen e Fitër Bajramit.

Moti përmirësohet pas mes-jave, madje temperaturat maksimale pas te enjtes ngjiten ne 30-31 grade celsius.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco