E hënë, kalimi një sistemi frontal sjell shira dhe stuhi me intensitet

E hënë, kalimi një sistemi frontal sjell shira dhe stuhi me intensitet

07:06, 03/06/2019
A+ Aa A-
3 qershor 2019, vendi ynë do të ndikhet mga kalimi i një sistemi frontal i cili do të sjellë rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimroe në orët e para të mëngjesit . Era do të  jetë me drejtim  Juglindje (SE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   12/17°C 

Zonat e  ulëta  13/20°C

Zonat  bregdetare 14/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco