Profesionet dhe si të aplikoni/ Paga deri në 4 mijë e 500 euro, ja shteti europian që kërkon punëtorë

Profesionet dhe si të aplikoni/ Paga deri në 4 mijë e 500 euro, ja shteti europian që kërkon punëtorë

20:19, 31/05/2019

Norvegjia, një nga vendet me mirëqënien më të lartë në Europë dhe jo vetëm, kërkon fuqi punëtore.

Pagat janë tepër të kënaqshme, pasi variojnë deri në 4500 euro në muaj.

Profesionet më të kërkuara janë inxhinierë, mësuesë, mjekë, infermierë, shoferë autobusash, kuzhinierë dhe kamarierë, sipas publikimit në Zyrën Evropiane për Punësim.

Sipas shumë studimeve, Norvegjia është një nga shtetet me kushtet më të mira në botë për të punuar, prandaj mos e humbisni si mundësi.

Të interesuarit mund të aplikojnë në linkun e mëposhtëm:

https://www.nav.no/workinnorway/en/Home

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco