Priten ende shira sot, në perëndim të vendit Fier, maj 2019

Priten ende shira sot, në perëndim të vendit

07:37, 23/05/2019
Sot moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira ku në  mesditë  do të  pasohen nga rreshje shiu të  izoluara në zonën perëndimore . Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   10/21°C 

Zonat e  ulëta  14/24°C

Zonat  bregdetare 14/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco