Kthjellime por dhe reshje shiu, ja çfarë do të ndodhë me motin ditën e nesërme

Kthjellime por dhe reshje shiu, ja çfarë do të ndodhë me motin ditën e nesërme

23:28, 22/05/2019

RESHJET
Nesër (e enjte dt.23) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër, Elbasan dhe Tiranë, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e enjte dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 13 / 21 °C
në vendet e ulëta: 11 / 23 °C
në vendet malore: 6 / 19 °C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë dt.22) dhe nesër (e enjte dt.23) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

ZJARRET NË PYJE
----------------------
Sot pasdite (e mërkurë dt.22) dhe nesër (e enjte dt.23) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht qarqet: Korçë (Per?ndim), Fier (Jug) dhe Vlorë (Veri).

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco