Moti për sot/ Më në fund ka lajme të mira

Moti për sot/ Më në fund ka lajme të mira

08:23, 18/05/2019

Duket se fundjava do të jetë me mot të qëndrueshëm, pas një jave me shira lokalë dhe diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, temperaturat gjatë fundjavës do të jenë të larta, karakteristike për këtë periudhë.

Më poshtë keni parashikimin e motit për ditën e sotme.

Pas një jave me reshje shiu, fundjava na rezervon një mot të qëndrueshëm.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare këto më të përqendruara përgjatë relieveve malore.

Era do të jete e lehtë me drejtim nga Jugu.

Temperaturat do të pësojnë rritje të ndjeshme në vlerat e mesditës.

Me konkretisht:

Zonat malore 7°C deri në 25°C

Zonat e ulëta 9°C deri në 29°C

Zonat bregdetare 12°C deri në 28°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco