Në mesditë, reshje shiu dhe stuhi Rezerva Strikte, pjesë e Trashëgimisë Botërore UNESCO, Lumi i Gashit, Kukës. Maj 2019

Në mesditë, reshje shiu dhe stuhi

07:21, 17/05/2019
Sot  moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë do të pasohen nga reshje shiu në formën e stuhive . Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   8/19°C 

Zonat e  ulëta  10/23°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco