Edhe sot, shira me rrebeshe dhe stuhi Parku i Madh i Liqenit, maj 2019

Edhe sot, shira me rrebeshe dhe stuhi

07:12, 14/05/2019
E martë, 14 maj 2019. Moti do të vijojë me rreshje shiu  intesive të pasuara me stuhi me intesitet të lartë në zonën Jugperëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Jugprëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   9/17°C 

Zonat e  ulëta 12/22°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco