FOTO/ Ja çfarë ndodh me motin ditën e martë

FOTO/ Ja çfarë ndodh me motin ditën e martë

23:01, 22/04/2019

Pas ditëve të thata, duket se shiu po rikthehet sërish në Shqipëri.

Sipas parashikimit të bërë për ditën e martë, priten reshje shiu lokale në disa zona të Shqipërisë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

ImageReshjet

Ditën e martë priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ato do të jenë kryesisht të karakterit lokal.

Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 23 °C

në vendet e ulëta: 12 /22 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

Era

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco