Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit Pupëza, Kamenicë, Kosovë. Prill 2019, nga Arian Mavriqi.

Moti, si pritet të nisë kjo javë e prillit

07:29, 22/04/2019

Fillimi i javës, dt 22 prill 2019, moti do të jetë me vranësira mesatare deri tëdendura dhe reshje  me intesitet të ulët në të gjithë vendin. Era do të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/18°C 
Zonat e  ulëta   10/23°CZonat  bregdetare 11/23°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco