Pashkë dhe diell/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

Pashkë dhe diell/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:22, 20/04/2019

Ashtu si edhe ditën e sotme, edhe e nesërmja pritet të jetë një ditë me diell dhe pa reshje shiu.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperatura maksimale në zonat e ulëta pritet të arrijë deri në 20 gradë celsius, ndërsa minimalja do të regjistrohet në zonat malore me 2 gradë celsius.

RESHJET

nesër (e diel dt.21) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 19 °C

në vendet e ulëta: 7 /20 °C

në vendet malore: 2 / 17 °C

ERA

nesër (e diel dt.21) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco