Gati për një fundjavë me familjen? Ja si do të jetë moti nesër

Gati për një fundjavë me familjen? Ja si do të jetë moti nesër

23:18, 19/04/2019

Ditët me reshje shiu duket se kanë marrë fund dhe përpara na pret një fundjavë me diell dhe temperatura relativisht të larta, kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdet.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, nuk priten reshje në asnjë prej qareve të vendit, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 21 °C

në vendet e ulëta: 7 /22 °C

në vendet malore: 2 / 16 °C 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco