E premte, temperaturat vijojnë të rriten

E premte, temperaturat vijojnë të rriten

07:24, 19/04/2019

E premte, dt 19 prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të  jetë  me drejtim Verilindje- Veriperëndim  (NE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  4/19°C 
Zonat e  ulëta   8/25°C
Zonat  bregdetare 10/23°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco