Parashikimi i motit për sot, 18 prill 2019 Kamëz, prill 2019

Parashikimi i motit për sot, 18 prill 2019

07:18, 18/04/2019

E enjte, 18 prill 2019: moti do të  mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra do të jetë me alternime kthjellimesh  në ultësirën Perëndimore, ndërsa në zonat malore vranësirat do të marrin zhvillim duke pasuar rreshje shiu të izoluara në formën e stuhive. 

Era do të  jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   3/15°C 
Zonat e  ulëta    7/22°C
Zonat  bregdetare 8/21°C
RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco