Moti, priten shira dhe ndonjë stuhi Këneta e Kashtës, Shëngjin

Moti, priten shira dhe ndonjë stuhi

07:02, 17/04/2019

Moti do të  mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra do të jetë me alternime kthjellimesh  në ultësirën Perëndimore, ndërsa në zonat malore vranësirat do të marrin zhvillim duke pasuar reshje shiu të izoluara në formën e stuhive. 

Era do të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    5/15°C 
Zonat e  ulëta    7/21°C
Zonat  bregdetare 10/21°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco