E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit Tiranë, prill 2019

E hënë, nis gradualisht përmirësimi i motit

07:34, 15/04/2019

Fillimi i javës dt 15 Prill 2019 do të fillojë përmirësim gradual i kushteve atmosferike. Moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu të izoluara në orët e mesditës. 

Era do të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     6/16°C 
Zonat e  ulëta     10/21°C
Zonat  bregdetare 11/20°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco