E premte, edhe sot kohë me stuhi dhe rrufe Mali me Gropa, Bize dhe Kostenje

E premte, edhe sot kohë me stuhi dhe rrufe

07:30, 12/04/2019

Sot moti do të jetë me vranësira me rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike të herpashershme në mesditë. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    6/15°C 
Zonat e  ulëta    10/19°C
Zonat  bregdetare 11/19°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco