FOTO/ Breshëri ‘pushton’ Tiranën

FOTO/ Breshëri ‘pushton’ Tiranën

17:19, 11/04/2019

Reshjet e dendura të shiut kanë karakterizuar këto ditë të para të muajit prill.

Por pasditen e sotme, reshjet janë kthyer në shtrëngata breshëri, të cilat për disa minuta kanë goditur edhe Tiranën.

Nëse për banorët e Tiranës, breshëri disa minutësh nuk përbën ndonjë problem të madh, hiq pjesën e trafikut të automjeteve brenda qytetit, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për banorët e fshatrave.

Breshëri u rrezikon seriozisht kulturat bujqësore të mbjella si dhe pemëtarinë.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment